top of page

Projeler

tekfen-cgd.jpg

Genç Yetenek Yeni Mezun Programı

Proje kapsamında mühendislik sektöründe global ölçekli bir firma olma vizyonu ile yola çıkan müşterimize Türkiye'nin en iyi teknik üniversitelerinde okuyan mühensilik son sınıf öğrencileri ile yapılan ve 8 ay süren iş görüşmeleri ve hazırlık - tanıtım maratonu sonucunda; Boğaziçi, ODTÜ, İTÜ ve YTÜ üniversitelerinden inşaat, makine, elektrik, kimya, endüstri mühendisliği branşlarında yaklaşık 900 öğrenci ile yüz yüze görüşülmüş ve sonucunda 40 yeni mezunu işe almak hedefi ile çalışmalar yürütülmüştür. Proje kapsamında bu okulların kariyer günlerine katılarak firmanın geçmişi ve vizyonuna dair bilgiler paylaşılmış ve aday havuzu oluşturulmuştur. Bu okullarda mühendislik öğrenimi gören öğrencilerin bize verdikleri mesaj, sektörde örnek alınacak firma sayısının belli sayıda olduğu ve bu firmaların kalite ve iş etiği anlamında kendilerini korumak zorunda oldukları yönündedir. Gençlerin farkındalığının yüksek olması, bizleri çok memnun etmiştir. Proje kapsamında işbaşı eğitim ve oryantasyon programı, buna yurtdışı iş yerlerinde saha eğitimi de dahil olmak üzere kapsamlı bir proje başarı ile gerçekleştirilmiştir.

canakkale-cgd.jpg

1915 Çanakkale Köprüsü Projesi

Mühendislik, proje yönetimi  ve kontrollük görevini üstlenen Parsons & Tekfen Engineering ortak girişimi projesi kapsamında tüm branşlarda baş mühendis, mühendis ve teknik kadroların işe alımlarının iş programına uygun olarak istihdam edilmesi  CGD (Can Gülkesen Danışmanlık) tarafından exclusive olarak üstlenilmiş ve 166 kişilik teknik kadroların tamamında kaynak geliştirerek uygun adayları müşterisine sağlamıştır. Proje yaklaşık iki yıl sürmüştür. Bu proje kapsamında Türkiye'de mühendislik eğitimi almış, ileri düzeyde mühendislik, saha ve tasarım uygulamalarında tecrübe kazanmış, sofistike sanat yapısı projesi için yeterli mühendis kadrosunun kaynak olarak ülkede gelişmiş olduğu ve bulunduğu ayrıca bu çalışmalar sonunda ulaşılmış bir gerçekliktir.

chery-cgd.jpg

Otomotiv Start-Up

Otomotiv sektöründe Türkiye'ye yeni giriş yapan ve 80’den fazla ülkede faaliyet gösteren Chery markasının Genel Merkez ve Satış Operasyonu olmak üzere Satış Direktörülüğü, Satış Sonrası Hizmetler Direktörülüğü, buralara bağlı müdürlükler, Yedek Parça , Garanti , Bayi Network  , Ürün Müdürlüğü , IT Müdürlüğü , Pazarlama ,  PR   gibi yönetim kadrolarının işe alım projeleri yürütülmektedir. Otomotiv sektöründe perakende binek araçlar konusunda Türkiye’de faaliyet gösteren çeşitli markalardan pek çok deneyimli uzman ile görüşülmektedir. CGD Danışmanlık tarafından görüşmeler detaylı bir değerlendirme raporu ile birlikte markaya iletilerek ve süreç boyunca marka ve adaylar arasındaki iletişim trafiği sağlanarak süreç etkili bir şekilde yönetilmektedir. CGD Danışmanlık’ın 15 yıllık tecrübesi ve sektördeki güvenilir duruşu ile birlikte adayların markayı tercih etmesi kolaylaşmakta; müşteri memnuniyeti ise en üst seviyede sağlanmaktadır.

renesco-cgd.jpg

Enerji Start-Up

Yenilenebilir enerji sektöründe Türkiye'de kuruluşunu yaptığımız enerji firmasının, global marka olma yolunda yurt dışına açılması için gerekli yapısal çalışmaları ve kilit yönetim kadrosunun istihdamı yapılmaktadır. Daha sonra, tesis istihdam yönetimi için Türkiye'de mühendis kadrolarının transferi gerçekleştirilecektir. 

geneon-cgd.jpg

Genetik Mühendisliği  Çalışmaları

Genetik ve hayvansal sağlık ürünleri üreten firmanın start-up çalışmaları tarafımızca yürütülmektedir.

Gün batımı

Atık Yönetimi Start-Up

Türkiye genelinde faaliyet gösteren perakende  zincirlerinden toplanan atıkların enerjiye dönüşümü projesi için kurulacak start-up'ın tüm süreçleri yönetilmektedir.

bottom of page